caption="false" />

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Kohoutovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Kohoutovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Kohoutovice.

 


 

Kolaudace nového dětského bazénu

Po 29.04.2013 12:03

V pátek 3. května 2013 proběhne finální kolaudace nového dětského bazénu v budově bývalého domova mládeže JUVENTUS na ulici Stamicova 11, Brno-Kohoutovice

Městská část Brno-Kohoutovice poskytla vlastní prostředky ve výši 7 mil. Kč na kompletní přestavbu původního bazénu, který již nesplňoval základní hygienické podmínky pro plavání matek s dětmi, ke kterému byl dříve prioritně zřízen.

V rámci stavebních úprav byl původní bazén včetně šaten a veškerého sociálního zázemí vybourán. Byla provedena kompletní rekonstrukce zázemí bazénu, a to včetně sálu pro pohybové aktivity.

Zcela nový bazén o velikosti 11 x 4,5 m s hloubkou 1,3 m splňuje nepřísnější hygienické požadavky, které umožňují plavání dětem doslova od narození. Přestavěno bylo veškeré sociální zázemí včetně šaten a místností pro pohybové aktivity.

 

Po kolaudaci zde budou nabízeny tyto aktivity:

- plavání pro rodiče s dětmi od 2 měsíců do 3 let (v klasických aqua parcích by tyto děti vůbec neměly pobývat)

- plavání pro děti od 3 do 8 let bez rodičů

- plavání pro těhotné

- plavání pro seniory

- aquaerobic

V nabídce je také víkendové plavání, víkendové vzdělávací kurzy, přičemž samozřejmostí jsou také příměstské tábory s plaváním. Vzhledem k tomu, že v současnosti jsou ve městě Brně pouze čtyři bazény s obdobnou nabídkou služeb, je o nový bazén již nyní projevován velký zájem nejen ze strany kohoutovické veřejnosti.

 

Petr Šafařík
starosta MČ Brno-Kohoutovice