caption="false" />

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Kohoutovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Kohoutovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Kohoutovice.

 


 

Nová hala v Kohoutovicích nabídne prostor i mladému cirkusu

Po 02.12.2013 14:03

Dne 3. prosince 2013 v 10:00 hodin se slavnostně otevře unikátní tréninkový prostor a multifunkční hala na Stamicově ulici v Brně Kohoutovicích. Páska bude přestřižena za účasti starosty Městské části Brno-Kohoutovice pana Petra Šafaříka, ředitele střediska volného času Lužánky pana Milana Appela a řady dalších hostů.

Díky maximální snaze vedení MČ Brno-Kohoutovice o realizaci přístavby pracoviště SVČ Lužánky – Legata v posledních třech létech a po následném spojení finančních prostředků z rozpočtu MČ Brno-Kohoutovice, Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje, vyrostla moderní, nízkoenergetická stavba, citlivě zasazená do prostoru mezi lesoparkem a sídlištěm. Tato v dnešní době ojedinělá investice znamená, že Legato získává adekvátní prostor pro poskytování zájmové činnosti, neformálního vzdělávání a také pro mnoho dalších volnočasových aktivit, které nemohly být v současných prostorách bývalé mateřské školy plnohodnotně realizovány. MČ Kohoutovice se po volbách v roce 2010 rozhodla podpořit a v krátkém čase uvést v život projekt, který to umožňuje a dává tím šanci mnoha mladým lidem smysluplně využít volný čas v alternativních odvětvích sportu, které v současné době přitahují pozornost mladé generace a pomáhají jim najít zdravý životní styl. Zároveň nabízí vhodný prostor pro kulturní a společenské akce posilující a oživující komunitní život v Kohoutovicích.

Hala o velikosti 20 krát 16 metrů vyrostla od léta 2013 na zahradě pracoviště Legato. Investorem byl ÚMČ Brno-Kohoutovice, generálním projektantem Ing. arch. Harald Čadílek, dodavatelem stavby Moravská stavební unie s.r.o., technický dozor investora zajišťovala společnost Brnoinvest s.r.o.

„Výstavba multifunkčního sálu, zejména jeho výška celých šest metrů, umožní plně rozvinout veškeré aktivity Cirkusu LeGrando a samozřejmě nabídne i mnohá další využití“. V příštím roce totiž přivítá Cirkus LeGrando v nové hale také zahraniční lektory z oboru cirkusové pedagogiky v rámci víkendových workshopů.

 

Petr Šafařík
starosta MČ Brno-Kohoutovice