caption="false" />

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Kohoutovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Kohoutovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Kohoutovice.

 


 

Rekonstrukce prostor přístavby domu "JUVENTUS"

Po 19.11.2012 11:00

V městské části Brno-Kohoutovice v současné době probíhá výběrové řízení na rekonstrukci prostor přístavby domu Stamicova 11 známého pod názvem JUVENTUS. Rekonstrukce hlavní budovy byla financována z prostředků Magistrátu města Brna, přístavba bude rekonstruována z finančních prostředků městské části.

Vedení městské části Brno-Kohoutovice má zájem na provozování bazénu pro plavání s dětmi předškolního věku od šesti měsíců do šesti let, tedy o speciální zařízení, které se nachází na území města Brna výjimečně, v současné době jen ve čtyřech lokalitách a je maminkami s malými dětmi velmi vyhledávané a žádané. Bazén je umístěn v relativní blízkosti centra města s výbornou dopravní obslužností MHD a automobilovou dopravou. U objektu je nově vybudováno 80 parkovacích stání.

K přestavbě bazénové haly v prostoru stávající jednopodlažní přístavby k objektu tzv. občanské vybavenosti JUVENTUS dochází jak z důvodu zastaralého systému bazénových technologií, tak z důvodu jeho havarijního stavu a v neposlední řadě i z nutnosti splnění přísných hygienických podmínek. Bude také provedena rekonstrukce rozvodů elektroinstalace, vodovodu, odpadů se zařizovacími předměty, topení apod., vč. zateplení objektu.

Na vstupní prostory přilehlého objektu občanské vybavenosti navazuje křídlo s nebytovými prostorami, které má samostatný vstup směrem od parkoviště aut. Mimo bazénovou halu s technologickým příslušenstvím jsou zde umístěny herna a odpočívárna pro děti, oddělené šatny pro muže a ženy, sociální zázemí, kancelář bazénu, sklady bazénových pomůcek a kočárkárna.

Samotný bazén bude obdélníkového tvaru o rozměru 3,85 x 11,1 m s hloubkou vody 1,2 m. Po třech stranách obvodu bazénu je navržen přelivový žlab, který odvádí vodu z hladiny do akumulační nádrže bazénu. Stavba je navržena s ohledem na požadavky zabezpečující bezbariérové užívání staveb.

Po provedení rekonstrukce přístavby s bazénem bude v městské části zařízení, které umožní jeho malým obyvatelům zahájení sportovního života už od útlého věku.

Petr Šafařík
starosta MČ Brno-Kohoutovice