caption="false" />

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Kohoutovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Kohoutovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Kohoutovice.

 


 

Zveřejňování materiálů z RMČ Brno-Kohoutovice

Po 16.02.2015 11:00

Vedení městské části Brno-Kohoutovice se rozhodlo na základě připravenosti k výraznému otevření radnice a jejího rozhodování vůči občanům, zveřejňovat veškeré materiály, které budou projednány radou městské části Brno-Kohoutovice, to od března t.r. Již několik let se zveřejňují na webových stránkách městské části všechny materiály, které jsou předkládány k jednání kohoutovického zastupitelstva.

Jednání rady jsou ze zákona o obcích neveřejná a občané jen velmi těžko získávají informace o obsahu projednávaných materiálů. Vedení MČ tímto transparentním zveřejňováním posiluje otevřenost svého rozhodování a tím i možnost kontrolní úlohy veřejnosti.

Postup zveřejňování bude následující: po projednání v radě MČ budou materiály upraveny dle diskuse členů rady a přijatých závěrů a následně po zpracování zápisu budou všechny zveřejněny na webových stránkách. Samozřejmostí je, že materiály musí být upraveny tak, aby odpovídaly zákonu č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Městská část je jednou z průkopníků v Brně-městě (možná i v celé České republice), která k tak široké otevřenosti a transparentnosti přistoupila. Tento krok chápeme jako správný způsob otevření a transparentnosti konání radnice.

Petr Šafařík
starosta MČ Brno-Kohoutovice